X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
 
دل نگار
تو دلم خیلی چیزاست که به هیچ کس نمی تونم بگم حتی تو !!!
 
 
پنج‌شنبه 1 اردیبهشت 1390 :: 01:28 ب.ظ ::  نویسنده : مهدیه

پل مروارید (The Pearl Bridge)هزینه ساخت: ۵ میلیارد دلار
این پل در واقع طولانی ترین پل معلق جهان است که ۱۹۹۱ متر طول دارد. پل مروارید در ژاپن قرار دارد و ساخت آن در سال ۱۹۹۸ به پایان رسید. این پل طولانی و حیرت آور با قرار گرفتن در آبراه آکاشی، توانسته است شهر کوبه در جزیره هانشو را به شهر ایوایا در جزیره آواجی متصل کند.

 

شتاب دهنده هادرون (The Large Hadron Collider)

هزینه ساخت: ۶ میلیارد دلار
هادرون بزرگترین شتاب دهنده ذرات انرژی در جهان است. هادرون در تونلی زیرزمینی به طول ۲۷ کیلومتر و عرض ۱۷۵ متر در شهر ژنو در نزدیکی مرز فرانسه – سوییس قرار دارد.

 

پل سانی جیم (The James “Sunny Jim” Rolph Bridge)هزینه ساخت: ۶٫۳ میلیارد دلار
این پروژه در واقع مجموعه ای از پل ها در منطقه خلیج سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا است. این پل ها با ایجاد یک مسیر مستقیم بین سانفرانسیسکو و اواکلند قادر هستند روزانه بیش از ۲۷۰ هزار خودرو را عبور دهند.

 

ر آکتور گداخت هسته ای ایتر (International Thermonuclear Experimental Reactor (ITER)هزینه ساخت: ۶٫۵ میلیارد دلار
این راکتور یک پروژه تحقیقاتی/مهندسی است که می تواند به انتقال فیزیک پلاسما برای نسل ترکیبی برق در آینده (نیروگاه های همجوشی) کمک کند.به عبارت دیگر ایتر بزرگترین طرح یک راکتور همجوشی هسته‌ای است که تا کنون طراحی شده است. طرح ایتر در ابتدا طی سال ۱۹۸۵ میان شوروی سابق و آمریکا مطرح گردید. در سالهای بعد، کشورهای دیگری نیز به این پروژه وارد شدند و امروز چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، روسیه ، آمریکا و اتحادیه اروپا در این پروژه فعالیت دارند.

 

سیستم خط لوله ترانس-آلاسکا (Trans-Alaska Pipeline System)هزینه ساخت: ۸ میلیارد دلار
پروژه خط لوله ترانس آلاسکا شامل ۱۱ ایستگاه گازی، صدها مایل خطوط لوله فرعی و پایانه دریایی والدز است. این خط لوله که در مجموع طول آن نزدیک به ۱۲۸۸ کیلومتر است به منظور انتقال نفت از خلیج پرودو به والدز در آلاسکا طراحی و ساخته شده است. این خط لوله در مالکیت شرکت خدمات خط لوله آلاسکا قرار دارد.


 

ناو هواپیمابر جرالد فورد (PCU Gerald R. Ford)

هزینه ساخت: ۸٫۱ میلیارد دلار
ناو هواپیمابر جرالد فورد پیشرفته ترین نوع ناو نیروی دریایی آمریکا در کلاس خود محسوب می گردد. این ناو در ۱۶ ژانویه ۲۰۰۷ به نام سی و هشتمین رییس جمهور ایالات متحده نامگذاری شد. این ناو جایگزین ناو یو اس اس اینترپرایز می شود که بیش از ۵۰ سال است در خدمت نیروی دریایی ارتش آمریکاست.

 

تونل کانال مانش (Le tunnel sous la Manche)

هزینه ساخت: ۸٫۳۱ میلیارد دلار
تونل کانال مانش که بیش از ۵۰ کیلومتر طول دارد،در زیر دریا ساخته شده و بندر ادوکاله فرانسه را به شهرک فلکستون انگلستان متصل می‌کند. این تونل مسیر مناسبی برای حرکت قطارهای سریع السیر یوروستار است. سازه این تونل به اندازه ای جالب است که سازمان «جامعه آمریکایی مهندسان غیرنظامی» در سال ۱۹۹۶ آن را یکی از عجایب هفتگانه جهان مدرن نامید.

 

گودال بزرگ بوستون (The Big Dig Boston)هزینه ساخت: ۱۴٫۶ میلیارد دلار
گودال بزرگ بوستون در واقع یک مسیر جاده ای بسیار عظیم است که تونل اصلی بزرگراه آن با طولی بیش از ۵٫۶ کیلومتر از قلب شهر بوستون می گذرد. این پروژه به منظور برقراری ارتباط بین شهر بوستون و دو خط راه آهن اصلی در اطراف این شهر طراحی شده بود.

 

سد سه تنگراه (Three Gorges Dam)هزینه ساخت: ۲۶ میلیارد دلار
سد سه تنگراه در واقع سدی است که بر روی رودخانه یانگ تسه در شهر ساندوپینگ بسته شده و در استان هوبی چین واقع است. نیروگاه برقابی ساخته ‌شده در این سد، بزرگ‌ترین نیروگاه جهان در نوع خود است. بدنه آن در سال ۲۰۰۶ تکمیل شد و دارای ۲ ژنراتور اصلی اصلی است که ظرفیت تولید برق هر کدام از آنها بیش از ۷۰۰ مگاوات است. علاوه بر آن شش ژنراتور دیگر آن در زمین قرار دارد که ظرفیت تولید برق این سد را در مجموع به بیش ۲۲ هزار و پانصد مگاوات می رساند. 

 

مرکز فضایی آی اس اس (International Space station )هزینه ساخت: ۱۵۷ میلیارد دلار
مرکز فضایی بین المللی در واقع پرهزینه ترین و گرانترین ساخته دست بشر است که هزینه ساخت آن مقداری کمتر از دو برابر مجموع تمامی پرهزینه ترین پروژه های قبلی است. این سفینه یک مرکز تحقیقات علمی کیهان شناسی است که در مدار پایینی زمین قرار گرفته است. آغاز اجرای ساخت این پروژه بسیار عظیم در سال ۱۹۹۸ بود و انتظار می رود که در سال ۲۰۱۱ روند اولیه ساخت آن تکمیل گردد اما عملیاتهای مختلف ساخت و ساز آن حداقل تا پایان سال ۲۰۱۵ ادامه دارد. این ابرسفینه نیز همانند ماه با چشم غیر مسلح از روی زمین دیده می شود و بزرگترین جرم فضایی ساخته بشر در تمام تاریخ است. این یک آزمایشگاه بزرگ در رشته های زیست شناسی، فیزیک، ستاره شناسی، کیهان شناسی و … می باشد. 

 

 

منبع:http://blog.iranoffside.com Persians Are not Arabs

بزرگترین مرجع آهنگ و کد آهنگ

آمار وبلاگ
تعداد بازدیدکنندگان: 160208
Free PageRank Checker